Konkurs „Ekocyrkularni” ma na celu popularyzację wiedzy na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. To model, w którym produkty, materiały i zasoby są wykorzystywane jak najdłużej, a odpady stają się surowcami wtórnymi. Do konkursu mogły zgłosić się przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, które przeprowadziły zajęcia edukacyjne dotyczące gospodarki cyrkularnej.
„Budujemy świadomość ekologiczną także u najmłodszych mieszkańców Mazowsza. Chcemy im pokazać, że troska o środowisko zaczyna się od małych działań. Wierzymy, że dzięki temu w przyszłości zmniejszy się liczba odpadów” –informuje Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.
W konkursie wzięło udział 78 placówek z całego Mazowsza. Mogły one zgłaszać jednorazowe wydarzenie: lekcję, warsztat, konkurs, imprezę szkolną, dzień otwarty na temat gospodarki o obiegu zamkniętym.
Wyłoniono 9 laureatów, a szkoły otrzymają nagrody od 4 do 11 tys. zł.
Kategoria przedszkole:
Kategoria szkoła podstawowa:
Kategoria szkoła ponadpodstawowa:


Źródło: mazovia.pl
pk
Komentarze