Zabójcza druga połowa i wysokie zwycięstwo Orlen Wisły Płock

W meczu 11. kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali przed własną publicznością Azoty Puławy aż 36:21.

Nafciarze mocno weszli w ten pojedynek, bo już po kilku minutach gry prowadzili 6:1. Dobry początek nieco uśpił podopiecznych Xaviego Sabate bo im bliżej zakończenie pierwszej części gry, tym przewaga zaczęła maleć. Płocczanie popełniali proste błędy w ofensywie, dzięki czemu przyjezdni zdobywali łatwe bramki w kontratakach. Efekt? Tylko jednobramkowe prowadzenie do przerwy, choć w 23 minucie płocczanie mieli jeszcze pięć bramek zapasu.

Kilka mocnych słów musiało paść w przerwie w szatni Orlen Wisły, bowiem kolejna część meczu przyniosła totalną dominację wicemistrzów Polski. Szczypiorniści Azotów nie mogli poradzić sobie z twardą i aktywną defensywą Nafciarzy, którzy zdobyli pięć bramek z rzędu ponownie wypracowując bezpieczną przewagę.

Dominacji płockiego zespołu nie było końca. Kolejne fantastyczne interwencje w bramce Marcela Jastrzębskiego oraz dobra gra w ofensywnie sprawiły, że z każdą kolejną minutą przewaga rosła, a goście odliczali już minuty do końcowej syreny. Azoty nie potrafiły poradzić sobie z płocką defensywą, która w drugich 30 minutach pozwoliła rywalom rzucić tylko… siedem bramek.

Orlen Wisła Płock – Azoty Puławy 36:21 (15:14)

Strzelcy Orlen Wisła: Kosorotov 6, Mihić 5, Daszek 4, Krajewski 4, Lućin 4, Piroch 4, Serdio 3, Perez 2, Dawydzik 1, Komarzewski 1, Yasuhira 1, Sroczyk 1.