Orlen Wisła z kolejnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów!

W meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali przed własną pubczlinością GOG 31:27.

To nie był na pewno łatwy mecz dla podopiecznych Xaviego Sabate. Zdobywcy Pucharu Polski chcieli narzucić swoje zasady na parkiecie i w pewnym sensie to się udawało. Mistrzowie Danii nie dawali jednak za wygraną i każde powiększenie przewagi oznaczało duży opór ze strony gości.

GOG próbował grać bardzo szybko, jednak dobrze na ten element gry przygotowani byli Nafciarze. Dobre zawody rozgrywał Tin Lucin, a wtórował mu Dima Żitnikow i Sergiej Kosorotov.

Drugą połowę Nafciarze płocczanie rozpoczynali z trzybramkową przewagą, a gości do walki podrywał bramkarz Tobias Thulin, dzięki któremu na dziesięć minut przed końcową syreną przewaga Orlen Wisły stopniała do dwóch trafień.

Do walki Nafciarzy zagrzewali płoccy kibice, którzy w kryzysowych momentach głośnym dopingiem wspomagali swoich ulubieńców. Koniec końców przyniosło to zamierzony efekt, bowiem płocczanie ponownie wypracowali sobie cztery bramki przewagi, dzięki czemu Orlen Wisła sięgnęła po drugi komplet punktów w sezonie Ligi Mistrzów.

Orlen Wisła Płock – GOG 31:27 (17:14)

Orlen Wisła Płock: Pilipović (8/34 – 23%) – Lucin 7, Zhitnikov 4, Kosorotov 4, Piroch 4, Perez Arce 3, Serdio 3, Krajewski 2, Mihić 1, Sarmiento 1, Susnja 1, Daszek 1, Yasuhira, Terzić, Jastrzębski.