Udana inauguracja ligi w wykonaniu płockich piłkarek

W meczu 1. kolejki III ligi kobiet piłkarki nożne Wisły Płock pokonały na własnym boisku Dargfil Tomaszów Mazowiecki 4:2.

Płocczanki dobrze weszły te spotkanie i już w drugiej minucie wyszły na prowadzenie, za sprawą trafienia z rzutu karnego Klaudii Łyzińskiej. Płocczanki w pełni zdominowały rywalki, które nie potrafiły poradzić sobie z dobrą grą płockiego zespołu. Osiem minut później prowadzenie podwyższyła Aleksandra Synowiec, a w 16 minucie na listę strzelców wpisała się Natalia Borowska.

W drugiej części spotkania wysokie prowadzenie nieco uśpiło płocczanki, bowiem w 62 minucie goście doprowadziły do wyniku 3:2. Nafciarki wyszły jednak z opresji i tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Daria Kusa przypieczętowała zwycięstwo swojego zespołu.