Wicelider poległ w Płocku! KPS pnie się w górę tabeli [ZDJĘCIA]

W meczu 5. kolejki IV ligi siatkarze KPS Płock pokonali wicelidera rozgrywek KS Halinów 3:2.

Pierwszą partię płocczanie rozegrali wręcz koncertowo. Funkcjonowały wszystkie elementy gry od zagrywki po blok, a rywale momentami rozkładali ręce z bezradności. KPS zwyciężył 25:16 i w dobrych nastrojach przystępował do kolejnego seta. Po zmianie stron spotkanie stało się bardziej zacięte, a płocczanie popełniali niewymuszone błędy.

Przyjezdni wyczuli swoją szansę i doprowadzili do wyrównania wygrywając 25:20. Trzeci set zakończył się identycznym wynikiem, a KPS musiał szybko coś zmienić w swojej grze, jeśli myślał o zwycięstwie. Niestety, nic na to nie wskazywało, bowiem w czwartej partii było już 19:13 dla przyjezdnych, którzy zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki.

Wówczas serią dobrych zagrywek zaskoczył rywali Mateusz Chmielewski, co pozwoliło KPS-owi wrócić do gry i wyrównać stan pojedynku. W tie-breaku emocji nie brakowało, a więcej zimnej krwi zachowali płocczanie, wygrywając 17:15, a cały pojedynek 3:2.

Mówi prezes KPS, Damian Konopski:

Dzięki wygranej, KPS awansował na trzecią lokatę w tabeli, z dorobkiem dziewięciu punktów.