Walka, walka, walka! Derby dla Jutrzenki! [ZDJĘCIA]

Niesamowite emocje przyniosły pierwsze w tym sezonie derby Płocka pomiędzy Jutrzenką, a pierwszym zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Lepsze w tym starciu okazały się podopieczne Marcina Krysiaka zwyciężając 30:25.

Pierwsze trzydzieści minut rywalizacji to prawdziwa wymiana ciosów. Szczypiornistki SMS-u jak najszybciej chciały odskoczyć na kilka bramek przewagi, jednak Jutrzenka nie pozostawała dłużna, a pierwsza połowa z lekkim wskazaniem na gości zakończyła się ich prowadzeniem 16:15.

Kulminacyjny moment pojedynku nastąpił w 38 minucie. Na pierwsze prowadzenie w tym meczu wyszły piłkarki ręczne Jutrzenki, które wyraźnie poczuły wiatr w żaglach. W ciągu ośmiu minut płocczanki wyszły na pięciobramkowe prowadzenie, ale wciąż ambitnie grały rywalki. W pewnym momencie SMS zbliżył się na dwa trafienia, ale skutecznie atak odparły szczypiornistki Jutrzenki, które po końcowej syrenie eksplodowały z radości.

Mówi Marcin Krysiak:

W szeregach Jutrzenki ponownie najskuteczniejsza była Agnieszka Jałoszewska, która zapisała na swoim koncie sześć trafień. Na wyróżnienie zasługuje także Aneta Chodań, która w drugiej połowie zapisała na swoim koncie kilka kluczowych interwencji.