Pierwszy z trzech kroków wykonany. MON-POL gromi Politechnikę! [ZDJĘCIA]

Kolejny krok do fazy play-off wykonały koszykarki MON-POL Płock. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego pokonały na własnym parkiecie drugi zespół Politechniki Gdańskiej 86:49.

Przyjezdne nie były faworytkami tego starcia, mimo wszystko to one po pierwszej kwarcie mogły być bardziej zadowolone ze swojej postawy, bowiem prowadziły 22:19. W kolejnej części spotkania płocczanki odrobiły wszystkie starty, a na parkiecie rozpoczął się koncert jednej drużyny. Gra płocczanek w końcu się zazębiła, a gdańszczanki popełniały błędy seriami. Do szatni obie ekipy schodziły przy szesnastopunktowym prowadzeniu naszego zespołu. Trzecia i czwarta kwarta to pełna kontrola wydarzeń boiskowych. Przewaga MON-POLU rosła z każdą kolejną minutą, aż tablica wyników w pewnym momencie odmówiła posłuszeństwa. Mówi Lucyna Kotonowicz, rozgrywająca płockiej drużyny:

Podopieczne Ireneusza Jasińskiego ponownie na ligowe parkiety wybiegną za dwa dni. Tym razem poprzeczka będzie zawieszona o wiele wyżej, bowiem przeciwnikiem płocczanek będzie Polonia Warszawa.