Jutrzenka rządzi w Płocku! SMS pokonany po raz kolejny

Po trzecie zwycięstwo w ciągu siedmiu dni sięgnęły piłkarki ręczne Jutrzenki Płock. Tym razem, w meczu 7. kolejki I ligi podopieczne Marcina Krysiaka pokonały drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego 29:26.

Jak przystało na derby Płocka, w sobotnim starciu nie brakowało emocji. W pierwszym kwadransie nieco lepiej na parkiecie radziły sobie szczypiornistki Jutrzenki, wypracowując sobie trzy bramki przewagi. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały jednak do gospodyń, które dzięki trzem trafieniom z rzędu schodziły do szatni prowadząc 15:14.

Przez większość drugich 30 minut Jutrzenka musiała gonić wynik, głównie przez błędy własne, które w pewnym momencie wynikały już ze zmęczenia. Na minutę przed końcową syreną, za sprawą trafienia Marty Wojciechowskiej Jutrzenka wyszła na prowadzenia, a niemoc SMS-u trwał w najlepsze, który ostatnią bramkę rzucił w 51 minucie.

Szczypiornistki Marcina Krysiaka zdołały do bramki rywalek trafić jeszcze dwa razy, wygrywając ostatecznie 29:26:

– Mówił Marcin Krysiak, szkoleniowiec Jutrzenki Płock.

Najwięcej bramek w tym starciu, zdobyły Emilia Bałdyga oraz Agnieszka Jałoszewska, które zapisały na swoim koncie po osiem trafień.